איך מתחילים עם תוכנת עריכה?

תוכנת עריכה זה הכלי שלכם להפוך את הסרטון למה שדמיינתם! אבל צריך להתחיל מאיפה שהוא לא? אז.. איך אני התחלתי עם תוכנת עריכה?
כמובן שהתחלתי מ0 - לא ידעתי כלום על עריכה ובכלל מאיפה אני אמור להתחיל..

אז כמו שאמרתי צריך להתחיל מאיפה שהוא, עזבו צריך - חייבים להתחיל מאיפה שהוא
אל תעשו את הטעות שלי כשאני התחלתי חשבתי
"בסדר, לא צריך עריכה - אני יעלה את זה ככה, גם ככה אני לא יודע לערוך"
כמובן ש.. שזה לא היה תוכן טוב, העלתי סרטון שלי משחק מיינקראפט במשך חצי שעה, שלפחות חצי מהסרטון מכיל שקט שומם, רבע ממנו זה אני אומר "אמממממ" או "אאאאאא" ושמינית ממנו זה בכלל קטעים שלא היו צריכים להכנס לסרטון כמו קריסות של המשחק ועד ל מקומות שהייתי בהם AFK חצי מהסרטון שקט, רבע ממנו זה אאא והשאר מיותר

אז יופי. סיכמנו שאי אפשר להעלות סרטון כמו שהוא. צריך לערוך אותו אבל אל תבהלו, הרבה אנשים כשהם שומעים "לערוך" ישר מפחדים - ישר אומרים שהם לא יודעים
"מה לי ולעריכה"

אבל תחשבו רגע,
כל הדברים ה"רעים" שאמרתי שהיו בסרטונים שהייתי מעלה בהתחלה, זה דברים שקל מאוד לתקן, זה לא משהוא מורכב, זה פשוט לחתוך קטעים שלא צריכם להיות בסרטון. ככה שבפועל מה שאתם צריכים מהתוכנת עריכה שלכם זה יכולת מינימאלית של לחתוך קטעים.. וכרגע כל דבר אחר שהתוכנה תאפשר זה כבר על תקן בונוס, ובאמת שאין תוכנה שלא מאפשרת לעשות קאטים. בגלל זה אני התחלתי לערוך עם התוכנה הכי בסיסית, MovieMaker - של מיקרוסופט, שסיפקה לי מינימום והוא הספיק לי להתחלה. כמובן אבל זה כבר סיפור עתיק וותיק כי התוכנה הזו כבר לא קיימת יותר ותשאר רק בליבנו ובסיפורים.

אז עם איזו תוכנת עריכה כדאי לי להשתמש
כמו שאמרתי הדרישות שלכם להתחלה הם כמעט אפסיות, כל מה שתצטרכו לעשות זה לללמוד ולצבור נסיון עם חיתוך נכון של הווידאו שלכם, ככה שהצפייה בסרטון תיהיה חלקה ובתקווה שכל הסרטון יהיה עינייני ובלי קטעים יבשים שעלולים לגרום לצופה לעזוב את הסרטון.
שיטה נוספת לגרום לסרטון להיות מעניין זה האפקטים שזה בעצם שיפור התוכן הוויזאולי בסרטון על מנת לגרום לסרטון להיות יותר לא צפוי - יחודי - ומעניין.
ורק פה נכנסות ה"דרישות" שלכם לתוכנת העריכה
אבל עצרו הכל לפני שאתם קופצים לתוכנות קצה שכולם עורכים ממליץ לכם להתחיל בקטן.
קחו תוכנת עריכה חינמית פשוטה ותתחילו לערוך שם,
למה? -פשוט, רוב התוכנות החינמיות שאין בהם מלא אפקטים ושהם לא מורכבות, לרוב ממש אבל ממש קל לערוך בהן, אין דברים מבלבלים או מסובכים בהן כי פשוט.. אין בהן.
וזה מצויין!

ככה שככל שהתוכנת עריכה שתקחו תיהיה יותר בסיסית יהיה לך יותר קל ללמוד את הבסיס ורק אז תמשיכו

אחרי שאתם שולטים בבסיס

אתם כנראה תגיעו למצב שאתם יודעים לערוך בתונכה שבחרתם אבל יהיה חסר לכם משהו, למשל תרצו לעשות אפקט או מעבר מסויים והתוכנה הזו פשוט לא תאפשר לכם לעשות את זה.
בשלב הזה תחליפו תוכנה למשהוא קצת יותר מורכב, יותר מתקדם. אבל גם פה על תקפצו למים העמוקים, רוב התוכנות שככל הנראה תרצו לערוך בהם הם עולות כסף, ובשלב הזה אתם לא רוצים להשקיע כסף במשהוא שלא בטוח שתצליחו להתמודד איתו.
אז בנתיים נישאר עדיין בתחום של התוכנות בחינם כי תתפלאו אבל יש הרבה שיספקו לכם ביצועים ממש טובים
צפו - המדריך ליוטיובר, תוכנות עריכה בחינם

בסרטון דיברתי על כמה תוכנות:
במקום הראשון - Davinci Resolve עם דירוג אישי של: 4.5/5
במקום השני - Lightworks עם דירוג אישי של: 3.9/5
במקום השלישי - shotcut עם דירוג אישי של: 3.5/5
במקום הרביעי - Video Pad עם דירוג אישי של: 2.5/5
במקום החמישי - MovieMaker עם דירוג אישי של: 2/5


וגם פה כבר הבנתם איך זה עובד
הגעתם במצב שגם בתוכנה Davinci Resolve יש משהוא שאתם רוצים לעשות ואתם לא יכולים כי התוכנה לא מאפשרת זה?
בשלב הזה חשוב מאוד לוודאות שבאמת התוכנה עצמה לא יכולה לעשות את זה, ז"א לחפש ברחבי האינטרנט מדריכים לדבר שאתם רוצים לעשות במידה ואין אז אין
לפי הנוהל עברו לתוכנה טובה יותר שככל הנראה כבר תעלה כסף


וזהו זה כל הסיבוך עם בחירת תוכנת עריכה..